WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK I BRUZD KWASEM HIALURONOWYM


Słońce, stres, palenie tytoniu czy upływ czasu powodują, że w naszej skórze ubywa włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego, ważnego składnika skóry wiążącego cząsteczki wody. Zanikanie kwasu hialuronowego skutkuje wiotkością skóry, utratą objętości policzków, a w niektórych miejscach powstawaniem zmarszczek i bruzd.

Spłycenie i wygładzenie zmarszczek można uzyskać aplikując bezpośrednio do skóry wypełniacze. Zawierają one egzogenny kwas hialuronowy, identyczny pod względem budowy z endogennym, powstającym w naszej skórze. Zależnie od głębokości ubytków skóry oraz regionu twarzy na którym one występują, stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym o odpowiednio dobranej gęstości, tak aby uzyskać optymalne i długotrwałe efekty. Kwas hialuronowy jest więc bezpiecznym implantem, ktry nie daje reakcji uczuleniowych i ulegającym biodegradacji.
Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki czy bruzdy. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, widoczny bezpośrednio po iniekcji.
Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu podania kwasu hialuronowego.

Wskazania:

  • widoczne fałdy nosowo – wargowe
  • opadnięte kąciki ust
  • podkrążone oczy
  • widoczne zmarszczki nad górna warga
  • zmarszczki między brwiami
  • powiększanie i modelowanie ust.